1. Hdtvler
  2. Asya TV izle
  3. BRT 1 (KKTC)

BRT 1 (KKTC)

Kıbrıs BRT 1 TV Canlı izle - BRT 1 TV HD Canlı Yayın

Canlı Yayın Yapan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRT TV): Kıbrıs'ın Kamu Yayıncılığı Görevlisi

BRT TV (Bayrak Radyo Televizyon Kurumu), açılımıyla Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Kıbrıs'ta kamu yayıncılığı yapmakla görevli bir televizyon kanalıdır. Kıbrıs'ın ilk özel radyo kanalı olan First FM'in ve ilk özel televizyon kanalı olan Tempo TV'nin 1996 yılında açılmasıyla birlikte tek olma özelliğini kaybetmiştir. Ancak, ülkede bulunan 5 televizyon kanalından 2'si ve 24 radyo kanalından 5'i Brt TV'ye aittir. Brt 1 TV, 7/24 televizyon ve radyo üzerinden canlı yayın yapmaktadır. Ayrıca, internet üzerinden de yayın yapan Brt TV'nin canlı yayınını izlemek için internet sitesine girerek "Brt TV Canlı İzle" butonuna tıklayabilirsiniz.

BRT TV'nin Kökeni ve Tarihi

BRT TV'nin yayın hayatı 1963 yılında iki mücahit tarafından başlatılmıştır. Yayın yapabilmek için araba aküsü kullanarak elektrik enerjisi üreten bu iki kişi, bu işlemi bir araba garajında gerçekleştirmiştir. İlk yayın sözü olarak "Bayrak, Bayrak, Bayrak" ifadesi kullanılmıştır. 1996 yılına kadar Kıbrıs'ta özel yayın kuruluşu bulunmamaktaydı ve o dönemde tek özel yayın kuruluşu Brt TV idi.

1960'lı yıllarda yayın hayatına başlayan Brt TV, uzun yıllar boyunca tek yayın yapan kuruluş olarak faaliyet göstermiştir. Günümüze kadar gelerek yayın hayatına yıllarca devam eden bu kurum, şu anda televizyon, radyo ve internet üzerinden yayıncılık yapmaktadır. Brt TV'yi internet üzerinden canlı olarak izlemek için "Brt TV 1 izle" yazarak programlardan ve yayınlardan haberdar olabilirsiniz.

BRT TV'nin Canlı Yayınları

O dönemde Kıbrıs yayın kurumu, Kıbrıs yasalarına göre %70 Rumlar ve %30 Türklerden oluşmaktaydı. Ancak, 1963 yılında çıkan çatışmalar sonucunda Kıbrıs Türkleri bu kurumdan ayrılmıştır. Türkler, kendi kendilerini temsil edecek bir yayın kuruluşu olmadığı için 1964 yılında "Sancak Radyoları" adı altında 6 radyo kanalı açmışlardır. Bu radyo kanalları şunlardır: Bayrak Radyosu, Lefke Sancak Radyosu, Gazi Bafin Sesi Radyosu, Canbulat Radyosu, Larnaka Doğanın Sesi Radyosu ve Limasol Radyoları.

Daha sonra, 1983 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla birlikte, Bayrak Radyosu hariç diğer kanallar kapatılmıştır. Bayrak Radyo ismiyle yayın hayatına devam eden kurumun adı, "Bayrak Radyo Televizyon Kurumu" olarak değiştirilmiştir. Bu yıllardan bu yana hızla yayınlarına devam eden kurum, internet üzerinden de yayın yapmaktadır. BRT 1 TV'nin canlı yayın akışını internet üzerinden izlemek de mümkündür.

TV'de Şu An Ne Var?
Kanal Program
TRT 1 HD Diriliş Ertuğrul
STAR TV HD Yüksek Sosyete
SHOW TV HD Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme
ATV HD Mutfak Bahane
BEYAZ TV HD Esra Ezmeci ile Yeni Baştan
KANAL 7 HD Candan Öte
TV100 HD Güne Bakış
360 TV HD Aileler Yarışıyor
TRT SPOR HD Hollanda Eredivisie Özetler
A SPOR HD Spor Gündemi
beIN SPORTS HABER HD Bein Garaj
TRT HABER HD Haber Ajandası
A HABER HD Hava Durumu
HABERTÜRK TV HD Haber Hattı
ÜLKE TV HD Öğle Ajansı
NTV HD Hava Durumu
HALK TV HD Halkın Haberi
TV 8 HD Masterchef Türkiye All Star
KANAL D HD Gelinim Mutfakta
TV8,5 HD Galatasaray - Kopenhag
CNNTÜRK HD Bugün
TGRT HABER HD Haber Bülteni
HABER GLOBAL HD Hava Durumu
TVNET HD Dosya Haber
TLC HD Mücevher Dünyası
D MAX HD Antika Avcıları
TRT BELGESEL HD Anadolu'da Yaşam
CARTOON NETWORK Patron Bebek Yine İş Başında
TRT ÇOCUK HD Dedektif Reptır
TRT MÜZİK HD Klipark
FBTV - Fenerbahçe Avrupadan Futbol
TEVE 2 Yalan Dünya